Immunvédelem ősszel, télen
Megjött az ősz, s ezzel együtt egyre gyakrabban tapasztalhatjuk környezetünkben a megfázások, légúti megbetegedések előfordulását. Szervezetünknek alkalmazkodnia kell a hőmérséklet-változásokhoz, a hideghez, nyirkossághoz, ködhöz, esőhöz, a csúnya időjáráshoz.
A jellegzetesen légúti betegségeket okozó baktériumok, vírusok imádják az őszt, s ezeket a kórokozókat a levegővétellel együtt bejuttatjuk szervezetünkbe. Ezért a légzőszerveink fokozottan érzékenyek a fertőzésekre. A főleg ősszel, télen jellemző felső légúti panaszok jelentős részét, és az influenzát is vírusfertőzés okozza.
A szervezet a vírusok ellen saját immunrendszere által termelt ellenanyagokkal veszi fel a küzdelmet. Az antibiotikum-kezelést vírusfertőzés esetén csak az esetleges szövődmények kezelésére alkalmazzák, a vírust magát az antibiotikum nem pusztítja el.
A gyógyulásért a szervezet természetes védekezőrendszere a felelős, a védekezőképesség az immunrendszer épségén múlik. Ha az immunrendszer legyengült, a szervezet fogékonyabbá válik a fertőzésekre. Az immunrendszert gyengíti a nem megfelelő táplálkozás, a hideg időjárás, a kevés alvás és a stressz is.
Az immunrendszer épségére ezért figyelnünk kell, meg kell őriznünk, az őszi időszak beköszöntével pedig tudatosan támogassuk működését! Figyeljünk oda a táplálkozásunkra, fogyasszunk sok zöldséget, gyümölcsöt az őszi, téli hónapokban is! A friss levegő és a testmozgás hideg időben is segít szervezetünk ellenálló képességének fokozásában.
Mindezeket érdemes kiegészíteni egészségünk védelme érdekében természetes forrásból származó vitaminkészítményekkel, gyógynövényekkel, és más immunerősítő terápiákkal, természetes gyógymódokkal.
A természetes gyógymódok alkalmazása világszerte terjed. A világon – országonként változó mértékben – 25-70%- ban fordul ma a lakosság a komplementer (kiegészítő, alternatív) gyógyászathoz. Az alkalmazott módszerek között a gyógynövények és az azokat alkalmazó gyógymódok a legnépszerűbbek.
A természetes gyógymódok célja elsősorban a betegségek megelőzése, illetve a már kialakult kóros állapotok gyógyítása a szervezet öngyógyító erőinek mozgósításával. Tovább.........
Forrás: http://gallery.foreverliving.com/